Sociale Huur in Nieuwbouw Koggenland Blijft Achter, Ondanks Toename

22 jan , 7:53 Nieuws
image 5 66c472e1da49c

Bijbouwen van Nieuwe Woningen in Koggenland: Sociale Huur Blijft Achter

Uit onderzoek van de Woonbond blijkt dat de sociale huur in nieuwbouwprojecten in Koggenland de afgelopen vijf jaar relatief laag is in vergelijking met vijftien vergelijkbare gemeenten. In Koggenland maakt slechts 6 procent van alle nieuwbouwwoningen deel uit van de sociale huursector, terwijl dit in vergelijkbare gemeenten maar liefst 17 procent is.

Vergelijking van Sociale Huur in Koggenland met Andere Gemeenten

In totaal zijn er in Koggenland 465 nieuwe woningen gebouwd, waarvan 6 procent sociale huurwoningen zijn. Dit percentage ligt beduidend lager dan de 17 procent sociale huur in gemeenten met vergelijkbare bevolking en welvaart.

Op dit moment bestaat de totale woningvoorraad in Koggenland uit 537 corporatiewoningen, wat neerkomt op slechts 5 procent van het totale woningaanbod. In vergelijkbare gemeenten is het aandeel sociale huurwoningen in de totale woningvoorraad 19 procent.

Voortgang in de Bouw van Sociale Huurwoningen

Ondanks de lagere percentages sociale huur in nieuwbouw en de totale woningvoorraad in Koggenland, zijn er stappen ondernomen om nieuwe sociale huurwoningen te bouwen. In de eerste negen maanden van het afgelopen jaar heeft de gemeente toestemming gegeven voor de bouw van drie nieuwe corporatiewoningen.

Vergelijkbare Gemeenten en Verantwoording

Op basis van indicatoren heeft de Vereniging Nederlandse Gemeenten vijftien gemeenten geïdentificeerd die het meest vergelijkbaar zijn met Koggenland. Deze gemeenten, zoals Montfoort, Kapelle en Nieuwkoop, tonen hogere percentages sociale huur in nieuwbouw en totale woningvoorraad in vergelijking met Koggenland.